Mario Richter

Klavirista, korepetítor baletu Slovenského Národného Divadla v Bratislave

Mário Richter sa venuje hre na klavír od 6 rokov. K hudbe ho priviedli jeho rodičia a  jeho starý otec  Imre Patkoló.  Imre Patkoló, bol významným huslistom a skladateľom, ktorý nahral viacero platní.

Mário Richter vyštudoval Cirkevné Konzervatórium v Bratislave, bol študentom profesora Mgr. Karola Toperczera v hudobnom odbore Klavír, ktorý ukončil diplomom a titulom Dis.Art spolu s pedagogickým minimom.

Svoje umelecké štúdium si rozšíril účasťou na aktívnych kurzoch u Paula Pollice v Miláne, Taliansko v roku 2003.

Keďže od roku 2005 sa jeho hudobné cítenie upriamilo na jazz, tak svoju umeleckú kvalifikáciu pozdvihol štúdiom jazzu u profesora Kalman Cséki na Akadémii Ferenca Liszta v Budapešti - Maďarsko.

Pracovne skúsenosti nadobudol, ako korepetítor moderného, folklórneho tanca, baletu a prípravou študentov na maturitné záverečné skúšky na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave v rokoch 2006 – 2010.

Korepetítorsku činnosť v roku 2010 uplatnil na Vysokej Škole Muzikých Umení, kde pripravoval študentov na titulované záverečné študijné skúšky.

Zo všetkých svojich sólových koncertov je mu srdcu najbližší  koncert výročia Holokaustu v budove Organizácie Spojených Národov /OSN/ v New Yourku v roku 2007.

V súčasnosti pracuje od roku 2005 v Slovenskom Národnom Divadle ako korepetítor baletu a aktívne pripravuje tanečníkov na predstavenia.

Ako aranžér, skladateľ a člen pôsobí v medzinárodnej jazzovej kapele, ktorá vnikla pod vedením Mária Richtera v roku 2009. Kapela  sa zúčastnila na mnohých jazzových festivaloch a súťažiach na Slovensku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku, USA a Francúzku.

Klavírne členstvo, hudobné úpravy a kompozíciu, aktívne využíva v kapele Hermanos De Tango, ktorá sa  prednostne venuje Argentínskemu tangu od roku 2010

Spomedzi uchádzačov zo 48 štátov skončil na 7. mieste na Medzinárodnej jazzovej súťaži v Montreux v roku 2014.

Roland Balogh

Jazzový gitarista, skladateľ, učiteľ hudby

Absolvoval som Jazzovu školu v roku 2007, od tej doby som dosiahol veľa  na maďarskej i medzinárodnej scéne. Moja hudobná identita môže byť charakterizovaná najmä ako klasický  jazz, jazz-rock a fusion. V roku 2009, som bol od gitaristov pochádzajúci z celého sveta  zvolený víťazom súťaže Jazz Montreux v porote pod vedením virtuóza Lee Ritenour. V roku 2010 som získal prvé miesto spolu s Emíliom,/významný spevák a hodobnik nielen doma v Maďarsku ale aj v zahraničí/ na gytorovo-vokálnej súťaží v Nemecku, kde bolo vyše 600 účastníkov. V roku 2010, významná firma Laney mi poskytla jednu zo svojich gytár Aamplitiers tha Laney LC-50 s mojím menom. Tento podpísaný model bol vyrobený  pre mňa prostredníctvom Lyndon Laney. Moje úspechy boli predstavené  v Junior Premier  v novembri roku 2010, čo je obrovský úspech vo veku 26 rokov, keď som bol jediný, kto cenu získal v kategórii jazz.

Josef Horváth Pluto

Bass-gitarista

Začal som hrať na basu, keď mi bolo desať. Mojím učiteľom bol jeden z najlepších kontrabasistov Janos Egri. Po dvoch rokoch intenzívneho učenia som sa naučil sám hrať na basovú gitaru. Neskôr so svojimi mladými priateľmi sme vytvorili kapelu Trio Heaven, ktorá získala prvú cenu v roku 1998 na Jazz ovej sútaži. V roku 2001 som vyhral prvé miesto na sútaži Jazz Hoeliaart International Europa in Brussel. V roku 2003 som vyhral prvé  miesto na sútaži Péter Dandó Jazz Bass Guitarist Talent Show, kde si zahral s jedným doteraz naj uznávanejším kontrabasistom na svete Johnom Patituccim. V roku  2008 získal umeleckú cenu najlepšieho solistu na sútaži Jazz Combo Contest.

József Bordás

Bubeník, učiteľ hudby

Bubeník, učiteľ hudby, fejtonista  Drummer Magazine, umelecký riaditeľ spoločnosti  Drummer Magazine. V roku 2011, podpísal dohodu so spoločnosťou vyrábajucou paličky na bicie vyrobené špecialne pre jeho rúky s podpisovým modelom. Arbeat Bordás Jozef model je k dispozícii v 12 krajinách mimo Maďarska. Je propagator firmy Agean/ výrobca činely/ firmy Evans/výrobca kože na bicie a firmy Microsonic/ výrobca jedinečných sluchádkových odposlucov. Pochádzam z hudobnej rodiny milujúcej hudbu, ktorú odovzdávali z generácie na generáciu.